$0
Eibach PRO-TRUCK SPORT SHOCKS feature a mono-tube design engineered to enhance control and damping performance on and off the road. These performance shock absorbers are built for durability and consistent performance in demanding conditions.
* Direct replacement installation.
| Lift height, rear | 0-1.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | EXTENDED LENGTH SHOCK, ALLOWS FOR UP TO 1.5" OF LIFT OVER STOCK |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Sport |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 0-1.5" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | No |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4.2 in |
| Box Width | 4.3 in |
| Box Length | 32.5 in |
| Box Weight | 5.5 lbs |
| Drive Type | 4WD |
|
Fitment
Show all |
2007||Toyota||Sequoia, 2006||Toyota||Sequoia, 2005||Toyota||Sequoia, 2001||Toyota||Sequoia, 2002||Toyota||Sequoia, 2003||Toyota||Sequoia, 2004||Toyota||Sequoia
|
