$0
Eibach PRO-TRUCK SPORT SHOCKS feature a mono-tube design engineered to enhance control and damping performance on and off the road. These performance shock absorbers are built for durability and consistent performance in demanding conditions.
* Direct replacement installation.
| Lift height, front | 0-2" |
| Brand | Eibach |
| Note | Ride Height Adjustable ring slots Listed heights are OE spring bottom clip and OE spring top clip. |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Sport |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 0-2" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | No |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4.3 in |
| Box Width | 4.3 in |
| Box Length | 24.8 in |
| Box Weight | 5.4 lbs |
| Drive Type | 4WD |
|
Fitment
Show all |
2007||Toyota||Sequoia, 2006||Toyota||Sequoia, 2005||Toyota||Sequoia, 2001||Toyota||Sequoia, 2002||Toyota||Sequoia, 2003||Toyota||Sequoia, 2004||Toyota||Sequoia
|
