$0
Eibach PRO-TRUCK-LIFT STAGE 1 combines lift springs and sport shocks with height-adjustable clips to increase tire clearance and enhance on- and off-road performance.
| Lift height, rear | 1" |
| Lift height, front | 1.8" |
| Brand | Eibach |
| Note | Excludes Vehicles equipped with Adaptive Variable Suspension (AVS) Excludes vehicles with Load-Leveling Rear Height Control Air Suspension LISTED LIFT HEIGHT IS ON 2ND CLIP, LEVEL WITH EIBACH REAR SPRING |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Note | Chassis Code XK60 |
| Series | Pro Truck Lift Stage 1 |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 1.8" x 1" |
| Quantity | Kit |
| Box Height | 10 in |
| Box Width | 20 in |
| Box Length | 30 in |
| Box Weight | 58 lbs |
| Submodel | 5.7L V8 Gas |
| Drive Type | 4WD |
|
Fitment
Show all |
2017||Toyota||Sequoia, 2016||Toyota||Sequoia, 2015||Toyota||Sequoia, 2014||Toyota||Sequoia, 2013||Toyota||Sequoia, 2012||Toyota||Sequoia, 2011||Toyota||Sequoia, 2010||Toyota||Sequoia, 2009||Toyota||Sequoia, 2008||Toyota||Sequoia, 2018||Toyota||Sequoia, 2007||Toyota||Sequoia, 2021||Toyota||Sequoia, 2020||Toyota||Sequoia, 2019||Toyota||Sequoia, 2022||Toyota||Sequoia
|
