$0
Experience improved control and confident damping performance on and off the road with the Eibach PRO-TRUCK SPORT SHOCKS, engineered for precise handling and durability.
* Installation/compatibility: Can accommodate lifted suspensions 0-1.5".
| Lift height, rear | 0-1.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | EXTENDED LENGTH SHOCK, ALLOWS FOR UP TO 1.5" OF LIFT OVER STOCK Excludes Vehicles equipped with Adaptive Variable Suspension (AVS) |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Note | Chassis Code XK60 |
| Series | Pro Truck Sport |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 0-1.5" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | No |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4 in |
| Box Width | 4 in |
| Box Length | 32.3 in |
| Box Weight | 5.5 lbs |
| Submodel | 5.7L V8 Gas |
| Drive Type | 4WD |
|
Fitment
Show all |
2017||Toyota||Sequoia, 2016||Toyota||Sequoia, 2015||Toyota||Sequoia, 2014||Toyota||Sequoia, 2013||Toyota||Sequoia, 2012||Toyota||Sequoia, 2011||Toyota||Sequoia, 2010||Toyota||Sequoia, 2009||Toyota||Sequoia, 2008||Toyota||Sequoia, 2018||Toyota||Sequoia, 2007||Toyota||Sequoia, 2021||Toyota||Sequoia, 2020||Toyota||Sequoia, 2019||Toyota||Sequoia, 2022||Toyota||Sequoia
|
