$0
Conquer new heights with the Eibach PRO-LIFT-KIT-HD, engineered to deliver robust off-road capability while maintaining confident on-road performance.
| Lift height, rear | 3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Only meant for vehicles with additional weight in the rear (200-400lbs) Rear Springs Only. Must be used with Eibach Pro-Truck Sport Rear Shocks. |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Lift Kit HD |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 3" |
| Quantity | Pair |
| Box Height | 14.375 in |
| Box Width | 22.25 in |
| Box Length | 22.25 in |
| Box Weight | 33.51 lbs |
|
Fitment
Show all |
1991||Toyota||Land Cruiser 80, 1992||Toyota||Land Cruiser 80, 1993||Toyota||Land Cruiser 80, 1994||Toyota||Land Cruiser 80, 1995||Toyota||Land Cruiser 80, 1996||Toyota||Land Cruiser 80, 1997||Toyota||Land Cruiser 80
|
