$0
Eibach PRO-TRUCK-LIFT STAGE 1 combines lift springs and sport shocks with height-adjustable clips to increase tire clearance and enhance on- and off-road performance.
| Lift height, rear | 3" |
| Lift height, front | 3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Includes Pro-Truck Lift Springs and Pro-Truck Sport Shocks. |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Lift Stage 1 |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 3" x 3" |
| Quantity | Kit |
| Box Height | 7 in |
| Box Width | 15 in |
| Box Length | 25 in |
| Box Weight | 31 lbs |
|
Fitment
Show all |
1991||Toyota||Land Cruiser 80, 1992||Toyota||Land Cruiser 80, 1993||Toyota||Land Cruiser 80, 1994||Toyota||Land Cruiser 80, 1995||Toyota||Land Cruiser 80, 1996||Toyota||Land Cruiser 80, 1997||Toyota||Land Cruiser 80
|
