$0
Eibach PRO-LIFT-KIT springs are developed using championship-winning off-road race technology to provide maximum lift without compromising factory components or ride quality.
| Lift height, rear | 3" |
| Lift height, front | 3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Pro-Lift Kit Springs must be used with Pro-Truck Sport Shocks |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Lift Kit |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 3" x 3" |
| Quantity | Set of 4pcs |
| Box Height | 9.3 in |
| Box Width | 20.4 in |
| Box Length | 30.6 in |
| Box Weight | 62.2 lbs |
|
Fitment
Show all |
1991||Toyota||Land Cruiser 80, 1992||Toyota||Land Cruiser 80, 1993||Toyota||Land Cruiser 80, 1994||Toyota||Land Cruiser 80, 1995||Toyota||Land Cruiser 80, 1996||Toyota||Land Cruiser 80, 1997||Toyota||Land Cruiser 80
|
Установил передние пружины Eibach на свой Ford Raptor 2022 F-150 доволен результатом. Комфорт и управление стали даже лучше, чем на оригинальных — неровности проходит мягче, машина ощущается стабильнее. Перед немного поднялся и стал чуть выше зада, возможно, задние пружины уже подсели, плюс у меня постоянно подгружен зад. Думаю заказать теперь и задний комплект, чтобы уравнять. Отдельно хочу отметить сервис магазина: быстрая доставка, отличная консультация. Спасибо, ребята! Работаем дальше.
