$0
Mono-tube shock absorbers engineered to deliver improved control and damping performance on and off the road, providing a controlled, compliant ride with durable, weather-resistant construction.
| Lift height, front | 2-4" |
| Brand | Eibach |
| Note | Can accommodate lifted suspensions between 2-4" |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Sport |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 2-4" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | No |
| Quantity | Single |
| Box Height | 3 in |
| Box Width | 3 in |
| Box Length | 30 in |
| Box Weight | 4.85 lbs |
| Submodel | Rubicon |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2025||Jeep||Gladiator JT
|
