$0
Enhance off-road capability with adjustable ride height and tuned performance. This system pairs threaded height-adjustable coilovers with rear sport shocks for balanced control and durability.
| Applications | Front | Rear |
| N/A | N/A | N/A |
| Lift height, rear | 1.5" |
| Lift height, front | 0-3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Front out of the box height is set to be level with OE rear spring. Preload will need to be added to be level with Eibach rear spring. Do not exceed the max called out lift height, poor ride quality will result. Exact lift heights may vary depending on e |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Lift Stage 2 |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 0-3" x 1.5" |
| Quantity | Pair of Front Coilovers + Rear Shocks |
| Box Height | 6.8 in |
| Box Width | 13.8 in |
| Box Length | 31.3 in |
| Box Weight | 36 lbs |
| Submodel | 2.4L L4 Gas |
| Fitment | 2024||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||Land Cruiser 250 |
