$0
Conquer new heights with the Eibach PRO-LIFT-KIT-HD, engineered to deliver robust off-road capability while maintaining confident on-road performance.
| Lift height, rear | 1.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | Exact lift heights may vary depending on exact packages and weight distributions of vehicle Rear springs only, heights listed are with 500lbs extra weight. Only recommended to run at fully load height, too much lift will cause poor ride quality. |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Lift Kit HD |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 1.5" |
| Quantity | Pair |
| Box Height | 7.7 in |
| Box Width | 15.4 in |
| Box Length | 17.8 in |
| Box Weight | 30.7 lbs |
| Submodel | 2.4L L4 Gas |
| Fitment | 2024||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||Land Cruiser 250 |
