$0
Eibach PRO-TRUCK COILOVER 2.0 features threaded bodies for precise ride-height adjustment and enhanced damping performance, delivering maximum off-road capability.
| Lift height, front | 0-3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Out of the box coil-over height is set to be level with OE rear height. Do not exceed the max called out lift height, poor ride quality will result. Exact lift heights may vary depending on exact packages and weight distributions of vehicle |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck |
| Shock Type | Coil-Over |
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 0-3" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | No |
| Quantity | Pair |
| Box Height | 7.1 in |
| Box Width | 13.7 in |
| Box Length | 31.1 in |
| Box Weight | 45.6 lbs |
| Submodel | 2.4L L4 Gas |
| Fitment | 2024||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||Land Cruiser 250 |
