$0
Engineered for lifted vehicles, the Eibach PRO-TRUCK RESERVOIR shock uses a piggyback external reservoir to increase fluid capacity, delivering consistent, high-performance damping in demanding off-road conditions.
| Lift height, rear | 0-1.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | Driver side only Can accommodate lifted suspensions between 0-1.5" |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 0-1.5" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | Yes |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4.2 in |
| Box Width | 4.4 in |
| Box Length | 30.1 in |
| Box Weight | 8.5 lbs |
| Submodel | 2.4L L4 Gas |
| Fitment | 2024||Toyota||Land Cruiser 250, 2025||Toyota||Land Cruiser 250 |
