$0
Fabtech heavy-duty adjustable track bar centers the front axle under the vehicle across a wide range of lift heights. Designed for on-vehicle adjustment in small increments, it lets you precisely dial in axle position for proper front-to-rear tracking.
*Installation: Adjustable while installed on the vehicle; wheel alignment is recommended after installation. Verify compatibility with your suspension lift height before installation.
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 0-6" |
| Drive Type | 4WD |
| Brand | Fabtech |
| Box Weight | 21.8 lbs |
| Box Length | 20.3 in |
| Box Width | 6.4 in |
| Box Height | 5.4 in |
|
Fitment
Show all |
2017||Ford||F-250, 2018||Ford||F-250, 2019||Ford||F-250, 2020||Ford||F-250, 2017||Ford||F-350, 2018||Ford||F-350, 2019||Ford||F-350, 2020||Ford||F-350, 2021||Ford||F-250, 2021||Ford||F-350, 2022||Ford||F-250, 2022||Ford||F-350, 2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2026||Ford||F-250, 2026||Ford||F-350
|
| Type Adjusters | Adjustable |
