$0
The Fab Fours Matrix Series front bumper blends rugged utility and a slim profile to enhance both style and function. Designed to be sensor compatible and support multiple lighting and recovery options, this bumper offers a versatile solution for trucks seeking added protection and capability.
*Installation/Compatibility: Not compatible with diesel engines, certain model variants, or vehicles equipped with advanced driver-assist systems. Verify fitment for your specific vehicle before purchase.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Box Height | 37 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 320 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||GMC||Sierra 1500, 2024||GMC||Sierra 1500, 2025||GMC||Sierra 1500, 2022||GMC||Sierra 1500 New Model, 2026||GMC||Sierra 1500
|
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
| С защитной дугой | Нет |
