$0
A one-piece, fully welded winch mount that combines protection and functionality for work or off-road use. Built heavy-duty for reliable performance and easy installation.
*Not sensor compatible. Slides through factory tow hook slots and bolts to the frame. Verify vehicle fitment and winch dimensions/weight prior to installation. Available in multiple guard options to suit different protection needs.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Note | Not Sensor Compatible |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 24 in |
| Box Width | 27 in |
| Box Length | 50 in |
| Box Weight | 150 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2024||GMC||Sierra 2500, 2024||GMC||Sierra 3500, 2025||GMC||Sierra 2500, 2025||GMC||Sierra 3500
|
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
