$0
The Fab Fours Matrix Series front bumper combines the best features of premium winch and Vengeance-style designs into a slim-fitting steel bumper that delivers rugged style and utility.
*The winch control box must be relocated to accommodate combined winch and light bar fitment. Verify compatibility with your vehicle's sensors and adaptive cruise systems before installation.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Box Height | 42 in |
| Box Width | 47 in |
| Box Length | 47 in |
| Box Weight | 385 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2026||Ford||F-250, 2026||Ford||F-350
|
| С защитной дугой | Да |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
