$0
Heavy-duty front bumper that balances strength, functionality, and value, designed to upgrade protection and off-road capability while maintaining a rugged appearance.
*Not compatible with factory parking sensors. Only available in the Pre-Runner Guard option. Lights, winch, and mounting hardware are not included. Vehicle-specific fitment is required; professional installation recommended.
| Brand | Fab Fours |
| Series | Red Steel |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 84 in |
| Box Weight | 125 lbs |
| Color | Черный мат |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2023||Ford||F-450, 2024||Ford||F-450, 2024||Ford||F-550, 2023||Ford||F-550
|
| Буксировочные шаклы | Да |
| Совместимо с парковочными | Нет |
