$0
Heavy-duty replacement rear bumper that combines rugged protection with clean styling and integrated accessory mounting options.
*Installation/compatibility: Designed as a direct replacement using factory mounting points. Retains OEM receiver hitch and wiring locations; sensor wiring may require the factory harness. Lights and mounting hardware are not included. Verify fitment for your specific vehicle year and model and consider professional installation.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Box Height | 12 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 89 in |
| Box Weight | 60 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Rear |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2026||Ford||F-250, 2026||Ford||F-350
|
| С защитной дугой | Нет |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Нет |
