$0
All-in-one bumper and grille guard that protects the front end while giving your vehicle a rugged, raw appearance. Designed to match the contour of specific vehicles, the bumper features a durable black powdercoat finish and precision American-made construction. Integrated winch mounts and D-ring mounts provide recovery capability, while side mounting locations allow for auxiliary lighting.
*Designed for specific vehicle applications with an adjustable two-piece mounting system to ensure contour fit. Verify vehicle fitment and winch compatibility. Professional installation is recommended.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Premium |
| Box Height | 37 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 375 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2023||Ford||F-250, 2023||Ford||F-350, 2024||Ford||F-250, 2024||Ford||F-350, 2025||Ford||F-250, 2025||Ford||F-350, 2026||Ford||F-250, 2026||Ford||F-350
|
| С защитной дугой | Да |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
