$0
The Matrix Series combines the best aspects of the Premium Winch Bumper and the Vengeance Series to deliver a slim-fitting steel front bumper with premium style and utility, designed for the Bronco. Made in the USA, it supports winch mounting and multiple lighting options while maintaining a high-and-tight fit to the vehicle contours.
*Installation/Compatibility notes: Compatible with WARN VR EVO 10 and other WARN winch models listed above; the winch control box will need to be relocated for this bumper. Designed for Bronco applications. Lights and winch sold separately.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 88 in |
| Box Weight | 115 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
