$0
Rugged formed steel bumper engineered for heavy-duty use, delivering improved tire clearance and integrated recovery points.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Premium |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 11 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 80 in |
| Box Weight | 85 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Rear |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Нет |
