$0
The Fab Fours Matrix Series Front Bumper delivers a slim-fitting steel design that blends style, strength, and utility for the Ford F-150.
*Compatibility/installation notes: Sensor retainment and winch mounting require vehicle-specific wiring and mounting hardware; confirm fitment for your model year and choose mounting hardware appropriate for compact winches and the selected lighting configuration.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Box Height | 34 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 89 in |
| Box Weight | 125 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
| Fitment | 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150 |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Да |
