$0
The Fab Fours Matrix Series Bumper is a slim-fitting, one-piece bumper crafted from powder-coated black steel to combine aggressive styling with heavy-duty utility.
*Direct-fit to your vehicle's factory mounting points; verify fitment for your specific model and sensor locations. Does not include a grille guard. Professional installation recommended when mounting a winch or light bar.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Box Height | 27 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 340 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2019||Dodge||Ram 2500, 2020||Dodge||Ram 2500, 2019||Dodge||Ram 3500, 2020||Dodge||Ram 3500, 2021||Dodge||Ram 2500, 2021||Dodge||Ram 3500, 2021||Ram||2500, 2021||Ram||3500, 2020||Ram||2500, 2020||Ram||3500, 2019||Ram||2500, 2019||Ram||3500, 2022||Dodge||Ram 2500, 2022||Ram||2500, 2022||Dodge||Ram 3500, 2022||Ram||3500, 2023||Dodge||Ram 2500, 2023||Dodge||Ram 3500, 2023||Ram||2500, 2023||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 3500, 2024||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 2500, 2024||Ram||2500
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
