$0
Durable, functional, and aggressive — this front bumper delivers heavy-duty protection and practical features for off-road and everyday use without excess cost.
*Installation & compatibility notes: Designed to accept a single 3×3 cube light per wing (lights not included). Supports winches up to 12,000 lbs. Non-sensor design may not retain factory parking sensor functionality. Check vehicle-specific fitment and variant (Pre-runner Guard) before installation.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Note | Non-sensor design |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Red Steel |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 84 in |
| Box Weight | 125 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2019||Dodge||Ram 2500, 2020||Dodge||Ram 2500, 2019||Dodge||Ram 3500, 2020||Dodge||Ram 3500, 2021||Dodge||Ram 2500, 2021||Dodge||Ram 3500, 2021||Ram||2500, 2021||Ram||3500, 2020||Ram||2500, 2020||Ram||3500, 2019||Ram||2500, 2019||Ram||3500, 2022||Dodge||Ram 2500, 2022||Ram||2500, 2022||Dodge||Ram 3500, 2022||Ram||3500, 2023||Dodge||Ram 2500, 2023||Dodge||Ram 3500, 2023||Ram||2500, 2023||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 3500, 2024||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 2500, 2024||Ram||2500
|
| С защитной дугой | Нет |
| С центральной дугой | Да |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Нет |
