$0
This factory tow hook slot winch mount delivers strength and durability in a clean, simple design. Constructed from powder-coated steel with a black finish, the one-piece fully welded mount is built to withstand heavy use while providing straightforward installation.
*Installation/Compatibility: Designed to slip through factory tow hook slots and mount directly to the frame. Choose the small-frame mount for winches 12,000 lb or smaller and the large-frame mount for winches up to 16,500 lb. Verify winch dimensions and frame clearance before installation.
| Finish | Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Box Height | 36 in |
| Box Width | 47 in |
| Box Length | 92 in |
| Box Weight | 180 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2019||Dodge||Ram 2500, 2020||Dodge||Ram 2500, 2019||Dodge||Ram 3500, 2020||Dodge||Ram 3500, 2021||Dodge||Ram 2500, 2021||Dodge||Ram 3500, 2021||Ram||2500, 2021||Ram||3500, 2020||Ram||2500, 2020||Ram||3500, 2019||Ram||2500, 2019||Ram||3500, 2022||Dodge||Ram 2500, 2022||Ram||2500, 2022||Dodge||Ram 3500, 2022||Ram||3500, 2023||Dodge||Ram 2500, 2023||Dodge||Ram 3500, 2023||Ram||2500, 2023||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 3500, 2024||Ram||3500, 2024||Dodge||Ram 2500, 2024||Ram||2500
|
