$0
Matrix Series slim-fit steel bumper delivers an aggressive look with durable construction, designed to maximize style and utility for trucks.
*Installation & compatibility notes: Not compatible with body kits; intended for vehicles with suspension lift modifications only. Some winches with large control-box housings will require control-box relocation. Not compatible with Super Cruise systems, diesel models, or turbocharged engines.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Matrix |
| Box Height | 27 in |
| Box Width | 42 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 245 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
| С защитной сеткой | Нет |
|
Fitment
Show all |
2022||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2023||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||Chevrolet||Silverado 1500, 2025||Chevrolet||Silverado 1500, 2026||Chevrolet||Silverado 1500
|
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Да |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
| Совместимо с парковочными | Нет |
| С защитной дугой | Нет |
