$0
The Vengeance Series Front Bumper combines aggressive styling with off-road capability. High-clearance, high-and-tight fit improves approach and flex while maintaining a clean, rugged look. Constructed from premium U.S. steel and finished with a durable two-stage black powder coat for lasting protection.
*Designed for vehicles without factory parking sensors. Light accessories are not included. Verify fitment and sensor compatibility with your specific vehicle prior to installation.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Box Height | 32 in |
| Box Width | 27 in |
| Box Length | 85 in |
| Box Weight | 140 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Front |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2022||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2023||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||Chevrolet||Silverado 1500, 2025||Chevrolet||Silverado 1500, 2026||Chevrolet||Silverado 1500
|
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Нет |
| Буксировочные шаклы | Нет |
| Совместимо с парковочными | Нет |
| С защитной дугой | Нет |
