$0
The FAB FOURS Vengeance rear bumper combines heavy-duty protection with aggressive styling. Built from 11-gauge steel and finished in a two-stage black powder coat, this one-piece, direct-fit replacement includes mounting hardware and provisions for auxiliary lighting.
*Direct-fit replacement; includes mounting hardware. Retains OEM receiver hitch and wiring locations and is compatible with factory rear sensors. Sensors are optimized for vehicles with suspension lifts. Professional installation recommended.
| Finish | Satin Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Vengeance |
| Box Height | 12 in |
| Box Width | 30 in |
| Box Length | 89 in |
| Box Weight | 150 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Rear |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2020||Chevrolet||Silverado 1500, 2020||GMC||Sierra 1500, 2021||Chevrolet||Silverado 1500, 2021||GMC||Sierra 1500, 2019||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2019||GMC||Sierra 1500 New Model, 2022||Chevrolet||Silverado 1500, 2022||GMC||Sierra 1500, 2023||GMC||Sierra 1500, 2022||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2023||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||Chevrolet||Silverado 1500, 2024||GMC||Sierra 1500, 2025||Chevrolet||Silverado 1500, 2025||GMC||Sierra 1500, 2022||GMC||Sierra 1500 New Model, 2026||GMC||Sierra 1500, 2026||Chevrolet||Silverado 1500
|
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Нет |
| Совместимо с парковочными | Да |
| С защитной дугой | Нет |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
