$0
The Premium rear bumper delivers functional, stylish rear-end protection with durable formed-steel construction and a finish designed to resist the elements.
*Compatibility/installation notes: Sensor compatible and designed to retain the vehicle's OEM tow hooks; verify fitment for your specific make, model and year before installation.
| Finish | Matte Powder Coated |
| Brand | Fab Fours |
| Series | Premium |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 11 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 80 in |
| Box Weight | 155 lbs |
| Color | Black |
| Installation side | Rear |
| Material | Steel |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||Bronco, 2022||Ford||Bronco, 2023||Ford||Bronco, 2024||Ford||Bronco, 2025||Ford||Bronco, 2026||Ford||Bronco
|
| С защитной дугой | Нет |
| С защитной сеткой | Нет |
| С центральной дугой | Нет |
| Крепление под лебёдку | Нет |
| Совместимость с лебёдкой | Да |
| Буксировочные шаклы | Да |
