$0
Eibach LIFT-BLOCKS are designed to level the front and rear of pickup trucks without the need for upgrading springs and shocks.
* Designed for use with PRO-TRUCK Sport Shocks.
| Applications | Front | Rear |
| 2022-2025 Nissan Frontier Pro4x 4WD D41 | N/A | +1.0" |
| 2022-2025 Nissan Frontier S, SV 2WD D41 | N/A | +1.0" |
| 2022-2025 Nissan Frontier S, SV 4WD D41 | N/A | +1.0" |
| Lift height, rear | 1" |
| Brand | Eibach |
| Note | Block Height 1.0" |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 1" |
| Quantity | Kit |
| Box Height | 4.2 in |
| Box Width | 4.2 in |
| Box Length | 9.1 in |
| Box Weight | 7 lbs |
| Drive Type | 4WD, RWD |
|
Fitment
Show all |
2022||Nissan||Frontier, 2023||Nissan||Frontier, 2024||Nissan||Frontier, 2025||Nissan||Frontier
|
