$0
Elevate capability and confidence with a performance lift system that pairs precisely tuned lift springs and sport shocks with height-adjustable clips for added tire clearance and balanced control on and off the road.
| Lift height, rear | 2" |
| Lift height, front | 2" |
| Brand | Eibach |
| Note | Extended Front and Rear Brake Lines Required. Front and rear adjustable track bars, or track bar relocation brackets recommended. Extended End Links required for installation |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck Lift Stage 1 |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | 2" x 2" |
| Quantity | Kit |
| Box Height | 15.7 in |
| Box Width | 25.6 in |
| Box Length | 25.6 in |
| Box Weight | 20 lbs |
| Submodel | Rubicon |
|
Fitment
Show all |
2020||Jeep||Gladiator JT, 2021||Jeep||Gladiator JT, 2022||Jeep||Gladiator JT, 2023||Jeep||Gladiator JT, 2024||Jeep||Gladiator JT, 2025||Jeep||Gladiator JT
|
