$0
The Eibach PRO-TRUCK RESERVOIR shock utilizes a piggy-back external reservoir to increase fluid capacity for maximum off-road performance and consistency.
| Applications | Front | Rear |
| 2024-2025 INEOS GRENADIER SUV 3.0L 6 Cyl. Turbo 4WD | +0-2.5" | N/A |
| 2024-2025 INEOS GRENADIER QUARTERMASTER 4-Door 3.0L 6 Cyl. Turbo 4WD | +0-2.5" | N/A |
| Lift height, front | 0-2.5" |
| Brand | Eibach |
| Note | Can accommodate lifted suspensions between 0-2.5" Damage could occur to factory drive shaft with change in ride height. Consult instruction manual for proper installation. |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Truck |
| Shock Type | Monotube |
| Installation side | Front |
| Lift Height, inch | 0-2.5" |
| Type Adjusters | Non Adjustable |
| Reservoir | Yes |
| Quantity | Single |
| Box Height | 4.3 in |
| Box Width | 4.3 in |
| Box Length | 32.5 in |
| Box Weight | 8.4 lbs |
| Fitment | 2024||INEOS||Grenadier, 2025||INEOS||Grenadier |
