$0
Conquer new heights with the Eibach PRO-LIFT-KIT-HD, engineered to deliver robust off-road capability while maintaining confident on-road performance.
| Lift height, rear | 2.25-2.75" |
| Brand | Eibach |
| Note | Only meant for vehicles with additional weight in the rear (200-400lbs) INCLUDES REAR SPRINGS AND AIRBAG DELETE KIT |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Lift Kit HD |
| Installation side | Rear |
| Lift Height, inch | 2.25-2.75" |
| Quantity | Pair |
| Box Height | 7 in |
| Box Width | 15.2 in |
| Box Length | 17.3 in |
| Box Weight | 31.5 lbs |
|
Fitment
Show all |
2004||Lexus||GX470, 2005||Lexus||GX470, 2006||Lexus||GX470, 2007||Lexus||GX470, 2008||Lexus||GX470, 2003||Toyota||Prado 120, 2004||Toyota||Prado 120, 2005||Toyota||Prado 120, 2006||Toyota||Prado 120, 2007||Toyota||Prado 120, 2008||Toyota||Prado 120, 2009||Toyota||Prado 120, 2003||Lexus||GX470, 2009||Lexus||GX470
|
