$0
Eibach PRO-KIT delivers high-performance handling and a more aggressive stance while maintaining everyday ride comfort.
| Applications | Front | Rear |
| 2021-2024 Chevrolet SUBURBAN SUV 4WD GMT T1XX | -1.25" | -2.3" |
| 2021-2024 GMC Yukon XL SUV 5.3L/6.2L AWD GMT T1XX | -1.3" | -2.0" |
| Lift height, rear | -2-2.3" |
| Lift height, front | -1.25-1.3" |
| Brand | Eibach |
| Note | Designed for use with OE shocks Excludes Air Ride and Electronic Shocks |
| Note | We do not guarantee fitment, height or warranties on unlisted applications. |
| Series | Pro Kit |
| Installation side | Front, Rear |
| Lift Height, inch | -1.25-1.3" x -2-2.3" |
| Quantity | Set of 4pcs |
| Box Height | 3.75 in |
| Box Width | 18 in |
| Box Length | 64.5 in |
| Box Weight | 19.84 lbs |
| Submodel | 6.2L V8 Gas, 5.3L V8 Gas |
| Drive Type | 4WD |
|
Fitment
Show all |
2022||Chevrolet||Suburban, 2021||Chevrolet||Suburban, 2021||GMC||Yukon XL, 2022||GMC||Yukon XL, 2023||Chevrolet||Suburban, 2023||GMC||Yukon XL, 2024||Chevrolet||Suburban, 2024||GMC||Yukon XL
|
