$0
The 4th Gen Tacoma Light Mount attaches to the front of the Tacoma Roof Rack and provides ten mounting slots for flexible lighting configurations. Its low-profile design holds lights close to the roof to reduce wind noise while improving forward illumination for on- and off-road driving.
*Installation and compatibility: Bolts to the front of the Tacoma Roof Rack for a bolt-on installation. Intended for 4th Gen Tacoma models; verify light bar length and pod spacing prior to installation.
| Finish | Textured Black |
| Material | Aluminum |
| Brand | DV8 Offroad |
| Box Weight | 10 lbs |
| Box Length | 49 in |
| Box Width | 10 in |
| Box Height | 3 in |
| Note | The light mount is only compatible with DV8’s Toyota Tacoma Double Cab Roof Rack. |
| Note | Double Cab, will not fit XtraCab. Works only with RRTT1-04. |
| Fitment | 2024||Toyota||Tacoma, 2025||Toyota||Tacoma |
