$0
The BORLA SwitchFire Hydroformed X-Pipe replaces the merge X-pipe in BORLA 3" Cat-Back systems to deliver improved flow, an aggressive exhaust note, and increased performance. The hydroformed center section provides a lower-profile design that eliminates the turbulent center intersection of a standard X-pipe and blends combustion pulses from both banks for smoother flow.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Submodel | 5.0L V8 Gas |
| Submodel | Convertible, Coupe |
| Submodel | GT, Dark Horse |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 10 lbs |
| Box Length | 31.4 in |
| Box Width | 8.9 in |
| Box Height | 8.6 in |
|
Fitment
Show all |
2018||Ford||Mustang, 2019||Ford||Mustang, 2020||Ford||Mustang, 2021||Ford||Mustang, 2022||Ford||Mustang, 2023||Ford||Mustang, 2024||Ford||Mustang, 2025||Ford||Mustang, 2026||Ford||Mustang
|
