$0
The BORLA® 3" mid-section/muffler assembly is a True Dual design engineered to deliver an aggressive exhaust tone and improved performance. It uses polyphonic harmonizer technology to create multiple exhaust notes that combine for a clean, rich, full-bodied sound while minimizing drone. The system includes active exhaust valves for variable sound and performance.
*Compatibility/installation note: Designed for 2021–2026 Ford F-150 Raptor with the 3.5L V6 engine. Fits crew cab with short bed (5'6") and 145.4" wheelbase, automatic transmission, 2WD and 4WD. Intended for use with OEM tail pipes or the listed BORLA® tail pipe options and models equipped with active exhaust valves.
| Sound Level | Aggressive |
| Submodel | 3.5L V6 EcoBoost |
| Series | Atak |
| Submodel | SuperCrew |
| Drive Type | 4WD, RWD |
| Submodel | Raptor |
| Submodel | 5'7" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 54 lbs |
| Box Length | 58.8 in |
| Box Width | 17.2 in |
| Box Height | 15.9 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
