$0
3" diameter tail pipes with single 4.5" round carbon fiber tips featuring black anodized centers. Built from premium T-304 stainless steel for enhanced corrosion resistance and durability.
*Fits with BORLA® mid-sections/muffler assemblies 60728, 60736, or 60737, or the O.E. mid-section/muffler assembly. Vehicle application: 2021–2026 Ford F-150 Raptor 3.5L V6 and 2023–2025 F-150 Raptor R 5.2L V8, Automatic Transmission, 2 & 4 Wheel Drive, Crew Cab with Short Bed (5'6"), 145.4" wheelbase.
| Submodel | 3.5L V6 EcoBoost, 5.2L V8 Gas |
| Submodel | SuperCrew |
| Drive Type | 4WD |
| Submodel | Raptor, Raptor R |
| Submodel | 5'7" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 36.3 lbs |
| Box Length | 59.2 in |
| Box Width | 15.3 in |
| Box Height | 12.8 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
