$0
Premium 3" diameter tail pipes featuring single 4.5" round black chrome tips mounted on T-304 stainless steel. Built for durability and performance with ultra-smooth mandrel bends and precision CNC manufacturing. Includes heatshields and backed by a Million-Mile Warranty.
*Fits 2021–2026 Ford F-150 Raptor 3.5L V6 and 2023–2026 F-150 Raptor R 5.2L V8 with automatic transmission, 2‑ and 4‑wheel drive, Crew Cab with short bed (5'6"), 145.4" wheelbase. Designed to be used with BORLA mid-sections/muffler assemblies or the vehicle's original mid-section/muffler. Do not use stainless steel polish on black chrome tips; clean with hot water and a microfiber cloth. Alternate tip styles (black coated T-304 or carbon fiber) are available.
| Submodel | 3.5L V6 EcoBoost, 5.2L V8 Gas |
| Submodel | SuperCrew |
| Drive Type | 4WD |
| Submodel | Raptor, Raptor R |
| Submodel | 5'7" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 33 lbs |
| Box Length | 59.9 in |
| Box Width | 15.3 in |
| Box Height | 12.9 in |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150, 2026||Ford||F-150
|
