$0
This BORLA® Cat-Back system is engineered to enhance power and deliver the classic S-Type sound for the Frontier equipped with the 3.8L engine. The design provides a strong, performance-oriented tone with minimal drone and improved exhaust flow.
*Compatibility/Notes: 2022-2025 Nissan Frontier 3.8L V6 — Automatic Transmission — 2WD/4WD. Fits Extended Cab with Standard Bed (6'1") 126" wheelbase; Crew Cab with Short Bed (5') 126" wheelbase; and Crew Cab with Standard Bed (6'1") 139.8" wheelbase.
| Transmission | Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 3.8L V6 Gas |
| Series | S-Type |
| Submodel | Crew Cab, King Cab |
| Drive Type | 4WD |
| Submodel | 5' Bed, 6'1" Bed |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 53.4 lbs |
| Box Length | 58.2 in |
| Box Width | 17.5 in |
| Box Height | 15.8 in |
|
Fitment
Show all |
2022||Nissan||Frontier, 2023||Nissan||Frontier, 2024||Nissan||Frontier, 2025||Nissan||Frontier
|
