$0
Classic S-Type exhaust tone with a no-drone in-cabin experience. This axle-back system is engineered to increase exhaust velocity for improved power delivery, driving excitement and efficiency while delivering the distinctive BORLA sound.
*Fits 2014-2015 Chevrolet Camaro SS 6.2L V8 (Automatic/Manual), Rear Wheel Drive, 2-door. Designed for vehicles WITHOUT Ground Effects Package (GFX). Add BORLA X-Pipe with mid-pipes (part number 60512) to convert to a full Cat-Back system.
| Transmission | Manual, Automatic |
| Sound Level | Moderate |
| Submodel | 6.2L V8 Gas |
| Series | S-Type |
| Drive Type | RWD |
| Submodel | SS |
| Brand | Borla |
| Box Weight | 24.9 lbs |
| Box Length | 33 in |
| Box Width | 16.3 in |
| Box Height | 10.5 in |
| Fitment | 2014||Chevrolet||Camaro, 2015||Chevrolet||Camaro |
