$0
The Bestop Supertop for Truck provides flexible coverage and secure storage for truck beds with a user-friendly design that enables easy one-person operation and features removable fabric side panels.
*Installation/compatibility notes: Attaches with the included clamps for a no-drill installation. Third brake light is not included. Verify fitment with your specific truck model prior to installation.
| Brand | Bestop |
| Material | Black Diamond |
| Series | Truck 2 |
| Box Weight | 68.34 lbs |
| Box Length | 56.5 in |
| Box Width | 27 in |
| Box Height | 5.75 in |
| UPCCode | 077848138196 |
| Color | Black Diamond |
|
Fitment
Show all |
2015||Chevrolet||Colorado, 2016||Chevrolet||Colorado, 2017||Chevrolet||Colorado, 2018||Chevrolet||Colorado, 2019||Chevrolet||Colorado, 2020||Chevrolet||Colorado, 2015||GMC||Canyon, 2016||GMC||Canyon, 2017||GMC||Canyon, 2018||GMC||Canyon, 2019||GMC||Canyon, 2020||GMC||Canyon, 2021||Chevrolet||Colorado, 2021||GMC||Canyon, 2022||Chevrolet||Colorado, 2022||GMC||Canyon, 2023||Chevrolet||Colorado, 2023||GMC||Canyon, 2024||Chevrolet||Colorado, 2024||GMC||Canyon
|
| Submodel | 6'2" Bed |
| Product Code | 7732235 |
