$0
The Addictive Desert Designs Stealth Fighter rear bumper for the Toyota Tundra is a slim steel plate design that adds protection without adding size or bulk to your truck. Two rear-facing cube light mounts come standard with the Stealth Fighter, and integrated reinforced clevis mounts accept soft shackles for added utility. Optional backup sensor cuts retain the Tundra's OEM features.
Key features:
* This bumper is designed for easy installation and is fully compatible with the Toyota Tundra's OEM features.
| Note | Not Compatible With Lane Departure Feature. |
| Note | Not Compatible With Blind Spot Monitoring. |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Box Height | 23 in |
| Box Width | 46 in |
| Box Length | 86 in |
| Box Weight | 157 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2014||Toyota||Tundra, 2015||Toyota||Tundra, 2016||Toyota||Tundra, 2017||Toyota||Tundra, 2018||Toyota||Tundra, 2019||Toyota||Tundra, 2020||Toyota||Tundra, 2021||Toyota||Tundra
|
