The Stealth Fighter Rear Bumper features a modern plate steel design that provides an aggressive look without being bulky. Clean lines and angles complement the factory bodylines to give it a low-profile feel. Two rear-facing cube light mounts are featured behind the panels. Parking sensor cutouts and trailer plug accommodations ensure that every OEM feature is retained. Reinforced clevis mounts provide a mounting point for soft shackles, and the OEM bed step and tow hooks also remain fully functional. Cutouts along the bottom of the bumper give room to keep the factory dual exhaust. As always, this product is fully bolt-on and made in America.
Key features:
* This product is fully bolt-on and compatible with both sensor and non-sensor models.
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Submodel | TRX |
| Box Height | 16 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 88 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2021||Dodge||Ram 1500, 2021||Ram||1500, 2022||Dodge||Ram 1500, 2022||Ram||1500, 2023||Ram||1500, 2023||Dodge||Ram 1500, 2024||Dodge||Ram 1500, 2024||Ram||1500
|
