$0
The Addictive Desert Designs Bomber TRX Rear Bumper features a low profile plate steel design, bringing unique styling and unrivaled quality to the rear of the truck. This product follows bodylines and fits the TRX perfectly, providing added utility with two rear-facing cube light mounts. All OEM features, such as parking sensors and tow hooks, remain fully functional. Cutouts in the bottom of the bumper form around the factory exhaust, while the side wings leave enough room for the factory bed step. As always, this product is fully bolt-on and made in America.
Key features:
* This product is designed for easy installation and is compatible with the TRX model.
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Bomber |
| Submodel | TRX |
| Box Height | 16 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 90 in |
| Box Weight | 66 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2021||Dodge||Ram 1500, 2021||Ram||1500, 2022||Dodge||Ram 1500, 2022||Ram||1500, 2023||Ram||1500, 2023||Dodge||Ram 1500, 2024||Dodge||Ram 1500, 2024||Ram||1500
|
