$0
Upgrade your Chevy/GMC 1500 rear bumper with the Stealth Fighter plate steel bumper. The unique styling transforms the look of your truck while retaining the utility of your factory tow hitch and trailer plug. Two rear-facing cube light mounts provide your Silverado/Sierra with additional lighting. Clevis mounts have been reinforced so your truck isn't left stranded in a crucial situation. Fully bolt-on means that no cutting or welding is required for installation.
Key features:
*No cutting or welding is required for installation.
| Note | With Exhaust Tips |
| Note | Works With Multi Function Tailgate. |
| Note | Does NOT Work With Blind Spot Modules |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Box Height | 16 in |
| Box Width | 21 in |
| Box Length | 91 in |
| Box Weight | 90 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2020||Chevrolet||Silverado 1500, 2020||GMC||Sierra 1500, 2021||Chevrolet||Silverado 1500, 2021||GMC||Sierra 1500, 2019||Chevrolet||Silverado 1500 New Model, 2019||GMC||Sierra 1500 New Model, 2022||Chevrolet||Silverado 1500, 2022||GMC||Sierra 1500
|
