$0
The ADD Offroad Bomber Rear Bumper offers clean styling for the rear of your 3rd-gen Ford Raptor, while retaining essential OEM features such as tow hooks, dual exhaust, and parking sensors. Crafted from plate steel and aluminum panels, it adheres closely to the Raptor’s body lines and complements the factory dovetail styling.
There are two mounts on either side of the bumper for cube lights, providing additional lighting options at the rear of the truck. Once you see the Bomber Rear Bumper on a Raptor, it’s hard to imagine your truck any other way. This bumper is fully bolt-on and Made in America.
Key features:
*Installation is fully bolt-on.
| Note | Backup Sensor Cutoutsts |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Bomber |
| Submodel | Raptor, Raptor R |
| Box Height | 15 in |
| Box Width | 20 in |
| Box Length | 90.5 in |
| Box Weight | 90 lbs |
| Installation side | Rear |
|
Fitment
Show all |
2021||Ford||F-150, 2022||Ford||F-150, 2023||Ford||F-150, 2024||Ford||F-150, 2025||Ford||F-150
|
