$0
The Stealth Fighter Rear Bumper by Addictive Desert Designs is a modern plate steel design with aggressive angles, offering a unique style while maintaining a low-profile look by staying close to the rear of the truck. Maximize your backup lighting with the two rear-facing cube light mounts included as standard on every bumper. Additionally, two clevis mounts provide reinforced recovery points.
This bumper is compatible with your OEM backup sensors and retains the use of the receiver hitch and trailer plug.
Key features:
* Ensure compatibility with your specific Ford F-150 model before installation.
| Note | Does not fit 2019 F-150 Limited trim models. |
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Stealth Fighter |
| Box Height | 15 in |
| Box Width | 20.3 in |
| Box Length | 90.3 in |
| Box Weight | 90 lbs |
| Installation side | Rear |
| Fitment | 2018||Ford||F-150, 2019||Ford||F-150, 2020||Ford||F-150 |
