$0
The fully formed and radiused main tube of the ADD PRO Bolt-on sits flush to the front of your 2021 ZR2, giving a clean, low-profile look. OEM amenities, such as the tow hooks and skid plate, are retained. A universal light mount system in the center of the bumper allows the use of a 20" radius bar or up to 6 cube lights. The bumper's skeleton is made from .120" Wall steel tubing, while the skid plate is CNC cut from 1/8" aluminum.
* For OEM bumper removal, the front fascia will need to be cut, but the bumper is otherwise bolt-on.
Made in America.
Key features:
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | Pro Bolt-On |
| Submodel | ZR2 |
| Box Height | 20 in |
| Box Width | 46 in |
| Box Length | 87 in |
| Box Weight | 135 lbs |
| Installation side | Front |
| Fitment | 2021||Chevrolet||Colorado, 2022||Chevrolet||Colorado |
