$0
Combining aesthetics with functionality, the ADD PRO V2 frame cut Ford Raptor front bumper doesn't sacrifice the look of your truck for approach angle. The ADD PRO V2 bumper is a true high-quality frame cut bumper for the Ford Raptor, giving your truck maximum approach angle for your off-road adventures. It truly contours the body lines of the Raptor without the need for a plastic valence. Built with .120" wall steel tubing for strength and durability and an aluminum skid plate for protection.
Key features:
| Brand | Addictive Desert Designs |
| Series | PRO V2 |
| Submodel | Raptor |
| Box Height | 26 in |
| Box Width | 46 in |
| Box Length | 87 in |
| Box Weight | 160 lbs |
| Installation side | Front |
|
Fitment
Show all |
2010||Ford||F-150, 2011||Ford||F-150, 2012||Ford||F-150, 2013||Ford||F-150, 2014||Ford||F-150
|
